ייעוץ לאבטחת איכות ,תקינה ומים | Quality & Standardization Consulting

צור קשר - 052-2232547

שירותים

ייבוא

מתן ייעוץ בעבודה מול מכון התקנים הישראלי

מכון התקנים הישראלי (מת"י) מבצע בדיקות התאמה לתקן לאותם מוצרים המגיעים ביבוא מחו"ל והתקן שלהם הינו רשמי. ישנם כ – 500 תקנים רשמיים במדינת ישראל וכל המוצרים הללו, כאשר הם מגיעים ביבוא, חייבים להיבדק במת"י.

מת"י אמנם איננו גוף ממשלתי אך צורת עבודתו דומה לעבודת כל הגופים הממשלתיים המוכרים על חסרונותיהם. טפסים הולכים לאיבוד, דרישות חדשות בכל משלוח, מחירים גבוהים, בדיקות שנראות כמיותרות ועוד הם רק חלק מהסיבות לכך ששחרור טובין מתעכב בנמל או במחסן וכתוצאה מכך נגרם נזק כספי ניכר ליבואן. בחלק לא קטן של המקרים לא מכון התקנים "אשם" בסחבת ובבעיות שנוצרות ליבואן אלא היבואן עצמו. יבואנים אינם טורחים לקנות את התקן הרלוונטי, אינם מכירים או יודעים את דרישות התקן, אינם יודעים אילו הצהרות ו/או מסמכים עליהם להציג לפני מכון התקנים וכתוצאה מכך הם נדרשים לשלם כסף רב על איחסון בנמל, הוצאת ערבות בנקאית ועוד. בנוסף לכל אלה, לעיתים משלוחים נפסלים ועל היבואן להשמיד אותם. כל זה יכול להמנע אם היבואן, ולעיתים גם סוכן המכס, ישקיע מעט ויקבל את הייעוץ המתאים.

בדיקות כפולות, יקרות ומיותרות, איבוד טפסים, מחסור בניירת ועוד הם רק חלק מהבעיות העלולות לצוץ בעבודה מול מת"י ובעיות אלו ודומות להן מאריכות את זמן ההגעה לשוק ה –TTM (Time to Market) של המוצר שיובא ארצה.

ניתן לחסוך בעלויות ובזמן במידה ויודעים לעבוד נכון מול מת"י. חברת Q. and S. Consulting תעזור לכם להתמודד עם מת"י בהצלחה.

לפרטים צור קשר